Porsche posledních pár let rozšiřuje svoji modelovou řadu jako na běžícím páse. Nedávno byl potvrzen model malého SUV s názvem Macan, tentokrát jde o malý sedan Pajun. Ten by se měl postavit proti takovým soupeřům, jakými jsou BMW 5, Mercedes-Benz E nebo Audi A6 a podobně. Design auta by se měl opět odrážet od klasického Porsche 911, stejně jako Panamera. Na internetu se objevily neoficiální nákresy toho, jak by auto mohlo vypadat. jisté je, že Pajun bude nižší a kratší než Panamera.

Automobilka není ochotná omezit praktičnost modelu Pajun, je důležité, aby auto mohlo být používáno každým dnem. Nabídne tedy klasickou tříprostorovu karoserii a pod kapotou se objeví benzínové, ale i naftové motorizace. Z těch benzínových půjde o bi-turbo V6 o objemu 3 litry a o výkonu 420 koní nebo turbo V6 o stejném objemu a s výkonem 320 koní. Později by nabídku měl doplnit plug-in hybrid, který by měl nabídnout ještě o 100 koní více. Motor budou samozřejmě spojeny s novou sedmistupňovou manuální převodovkou nebo automatem PDK, stejně tak bude v nabídce pohon zadních nebo všech kol.

Základní cena modelu Pajun se očekává od 1,6 milionu Kč v případě nejzákladnějšího provedení až po 2,8 milionu po to s nejsilnější motorizací.

 

Podle informací se má auto na trhu objevit v roce 2016.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.