Společnost Porsche Inter Auto CZ u příležitosti dvacátého výročí úspěšného působení na českém trhu věnovala Nadačnímu fondu Kapka naděje 500 000 Kč na nákup životně důležitých přístrojů a pomůcek pro dětská oddělení českých nemocnic. Jednou z obdarovaných je plzeňská fakultní nemocnice, která pro svou Dětskou kliniku pořídila polohovací vyšetřovací lůžko pro malé pacienty MERIVAARA v hodnotě 123 000 CZK.

„Jsme velice rádi, že se podílíme na spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje. Toto významné spojení nás těší o to více, že právě naše plzeňská pobočka mohla podpořit Dětskou kliniku FN Plzeň speciálním lůžkem pro malé pacienty,“ říká ředitel pobočky Porsche Plzeň pan Ing. Bohumil Šrámek.

 

Polohovací vyšetřovací lůžko umožňuje snadnou manipulaci zejména s většími dětmi, což je příjemnější jak pro dítě, tak i personál. Zajišťuje také pohodlí malého pacienta při nepříjemných vyšetřeních. Je výškově nastavitelné, s možností polohování zádové části i nohou. Lůžko je zároveň transportní, takže na něm pacient přejíždí z kliniky přímo k příslušnému vyšetření bez nutnosti překládání. Tato lůžka jsou při rozlehlosti nemocničních budov naprosto nepostradatelná.

„Převoz dítěte na vyšetření je samozřejmě do určité míry stresující. Proto si děti s sebou vozí například oblíbenou hračku, nebo plyšové zvířátko. Určitě je lepší, když je nemusíme překládat,“ říká Mgr. Romana Sedláčková, vrchní sestra Dětské kliniky FN Plzeň. Děti mohou na vyšetření doprovázet rodiče. Pokud nemohou, funguje v Plzni herní terapeutka, která je zastoupí a může též s pacientem zůstat i po celou dobu vyšetření. Přítomnost rodičů či herní terapeutky, přispívá nejen k jeho psychické pohodě, ale i k lepší spolupráci se zdravotnickým personálem. „Velice děkujeme společnosti Porsche Inter Auto CZ za jejich velkorysý dar. Lůžko bude umístěno na naší jednotce intenzivní péče,“ upřesnila primářka Dětské kliniky FN Plzeň MUDr. Zdeňka Černá.

Věcný dar předal panu MUDr. Petru Dominikovi, náměstkovi pro léčebně preventivní péči pan Ing. Bohumil Šrámek, ředitel společnosti Porsche Plzeň a paní Vendula Auš Svobodová, ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje. U předání byli dále přítomni, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči, Ing. Bc. Andrea Mašínová, MBA, doc. MUDr. Jiří Kobr, Ph.D, přednosta Dětské kliniky, primářka Dětské kliniky MUDr. Zdeňka Černá, vrchní sestra Dětské kliniky Mgr. Romana Sedláčková.

Společnost Porsche Inter Auto CZ zahájila spolupráci s Nadačním fondem Kapka naděje u příležitosti 20. výročí svého působení v České republice. Firma mu věnovala 500 000 korun. Do pomoci Kapce naděje se zapojili i zaměstnanci všech osmi poboček sítě PIA CZ, kteří finanční dar navýšili o dalších 58 tisíc korun. Celkovým darem v hodnotě 558 000 korun společnost podpořila zdravotnická zařízení v pěti regionech, kde má Porsche Inter Auto CZ zastoupení. Peníze putují na nákup životně důležitých přístrojů a pomůcek v nemocnicích.

Nadační fond Kapka naděje byl v roce 2000 založen s cílem trvale a kontinuálně podporovat transplantační centrum a hematologické oddělení na II. dětské klinice FN Motol. Od roku 2002 byla pomoc rozšířena do zdravotnických zařízení po celé ČR. Od začátku roku 2011 do současnosti věnovala Kapka naděje na podporu Dětské kliniky FN Plzeň 600 000,- Kč. Je tak největším a nejváženějším sponzorem tohoto pracoviště.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.