U Porsche se dějí zvláštní věci. Všichni tuhle automobilku známe a máme ji rádi především jako ikonu nejen let minulých, ale také jako synonymum sportovního vozu let současných. Ale tohle vše se brzy může změnit. Šéf automobilky Matthias Mueller totiž potvrdil zprávu, která se šíří automobilovým světem jako stín. Mluvím o tom, že automobilka by měla do konce roku 2018 představit další 4 modely.

Dva modely jsou už takřka hotov é. Porsche Macan a ikonická 918 Spyder se již testují a fanoušci se na ně začínají těšit. I když…. Jistě se to dá říct o 918. Co se modelu Macan týče, uvidíme, s jakým ohlasem se setká. Další plánovaný model by měl patřit někam mezi 911 a 918, ale dříve než koncem roku 2013 o něm nejspíš víc neuslyšíme. Automobilka by ráda postavila sportovní vůz, který by měl mít u VW dobré známé šasi MMB a který by měl být konkurencí pro příští generaci Lamborghini Gallardo a Audi R8. Dnes dopoledne se však vynořila informace, že si Porsche registrovalo označení 919. Že by?

Tomu bychom asi ještě všichni rozuměli. Nicméně čtvrtý, a poslední, novinkový model, který se na nás nejspíše chystá, by měl být sedan typu BMW řady 5 nebo Mercedes-Benz třídy E. Toho se já osobně trochu děsím. Jenže není to žádná spekulace. Sám pan Mueller, jehož se novináři přímo zeptali, zda je toto možné, souhlasil. Je potřeba udělat menší Panameru.

 

Po modelech Panamera a Cayenne, které ve svých začátcích vzbuzovaly velké množství nevole, přichází vidina malého sedanu a dalšího SUV. Uvidíme jak se zákaznící zachovají, ale je potřeba si uvědomit, že bez takových modelů, jež si trh žádá, bychom nemohli mít fantastické 911 GT3 RS 4,0 nebo právě přicházejicí 918 Spyder. Někde se ty peníze na vývoj takových ikon vzít musí. A jak všichni dobře víme, Porsche je ztělesněním kvality a precizní práce. Správný fanoušek na tuhle značku nezanevře, ani kdyby začala místo skvělých aut dělat deštníky. 🙂

Pořád v nabídce bude nepřekonatelná 911, jejíž řízení si zítra jeden z našich čtenářů a výherce soutěže vyzkouší na vlastní kůži… 🙂 Navíc Porsche 911 oslaví příští rok dokonce už 50. narozeniny!

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.