Dnes kolem poledne si zástupci Policie ČR převezmou 20 nových dálničních stíhaček. O tom, že se chystá nová flotila dálničních letců jsme si říkali v únoru. Slavnostní předání se uskuteční na letišti v Mošnově.

Bude se jednat opět o vozy Volkswagen Passat 3,6 FSI 4 Motion. Narozdíl od těch, co už policisté mají, budou tyto vypadat „obyčejně“ a půjde jak o sedany, tak i o kombi. Auta budou osazena motorem V6 o objemu 3,6 litru poskytující maximální výkon 300 koní. Auto zvládne sprint z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy a ručička rychloměru se zastaví až na elektronicky omezených 250 km/h.

Jak jsme si již říkali, nové Passaty budou vybaveny lepšími systémy než ty stávající. Ve vozidle budou nainstalovány radary Ramer 10, které umí měřit jak za jízdy, tak i na místě. Zařízení bude navíc spojeno online s registrem vozidel a budou umět například srovnávat RZ vozu s databází a jednoduše tedy odhalí vozidlo kradené nebo vozidlo, které nemá platnou STK.

 

Nové Passaty mají být nasazeny zejména na rychlostní silnice a silnice první třídy, na dálnicích zůstanou „staré“ Passaty R36.

-PS-

 

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.