V Královéhradeckém kraji se řidiči mají na co těšit. Krajské ředitelství Policie zakoupilo zajímavý „bič“ na neposlušné řidiče v podobě posledního modelu Škoda Octavia. Řeknete si, co je na policejní Octavii tak zajímavého. Takže tady je vysvětlení.

Nové Octavie mají být něco jako mladší sestry dálničních Passatů, které v polovině dubna také obdrží posily. Zůstane jim civilní podoba a uvnitř se bude skrývat turbomotor o výkonu 118 kW s maximální rychlostí 240 km v hodině.Vzhledem k tomu, že ve stejném kraji operuje už i dálniční Passat, bude jejich kombinace v případě zásahu jistě účinná. Největší zbraní nové policejní Octavie bude radar, který dokáže měřit rychlost okolo projíždějících vozů v klidu i za jízdy a to dokonce v obou směrech.

Za zadním oknem je umístěn světelný panel, který bude řidiče upozorňovat například na dopravní nehodu, překážku na silnici, bude řidičům připomínat povinnost mít rozsvícená světla i za dne, ale také bude samozřejmě řidiče upozorňovat na povinnost zastavit vozidlo v několika jazycích.

 

Petr Dušek, šéf krajské dopravní policie, k tomu řekl: „Vozy by měly pomoci zlepšit bezpečnost silničního provozu a snížit nehodovost v celém kraji. Prioritně budou nasazované na silnice s největší nehodovostí, například z Hradce Králové na Jičín a Náchod.“ Mluvčí krajské policie Ivana Ježková ještě všechny upozornila, aby si řidiči na Octavii konkrétní barvy a registrační značky v daném okrese nezvykli, budou se auta po kraji střídat.

Praxe ukázala, že silné vozy nejsou potřeba jen na dálnicích. Bohužel hodně neukázněných řidičů se prohání i po silnicích, ať už přímo ve městě  či v jeho nejbližším okolí. A právě proto se hradečtí policisté rozhodli k tomuto kroku.

foto: Policie ČR/-AR-