Švédská společnost Polestar, která je oficiálním partnerem značky Volvo v oblasti úprav vozidel, vyvinula modifikovaný software pro modely Volvo S/V60, XC60, V70/XC70, XC90 a S80 vybavené motory T6 a D5. Jako reakci na zájem o koupi balíčku, jehož prodej byl zahájen v polovině letošního července, rozšířila společnost Volvo Auto Czech možnost pořídit si schválené tuningové produkty i pro motory T5 vozů C30/S40/V50. Doporučená prodejní cena balíčku je 25 990 CZK včetně DPH.

Tuningový balíček dokáže zvýšit výkon a točivý moment vozidla, čímž stoupne jeho akcelerace a zlepší se požitek z jízdy. Motor T6, který po úpravách firmou Polestar disponuje výkonem 329 k / 480 Nm, je nejvýkonnějším automobilkou schváleným motorem v historii společnosti Volvo a motor D5 s parametry 230 k / 470 Nm představuje aktuálně nejvýkonnější z dieselových motorů.

 

Zvýšení výkonu je realizováno v úzké spolupráci mezi společností Volvo Cars a inženýry firmy Polestar. Polestar je oficiálním partnerem společnosti Volvo Car Corporation od roku 1996 a optimalizaci vozidel pro automobilové závody se věnuje již řadu let. Své technické znalosti nyní přináší i na český trh.

„Naši zákazníci, kteří kladou důraz na výkon, nám sdělili, že by měli zájem o výrobcem schválený tuning pro svá vozidla,“ uvedl Frank Versaevel, generální ředitel společnosti Volvo Auto Czech. „Se společností Polestar dokážeme zvýšit výkonnostní potenciál našich motorů, který umožňuje působivou akceleraci a ještě silnější zážitky z jízdy. Kromě toho se úpravou zvyšuje i hodnota vozidla.“

Polestar rovněž optimalizuje výkon a točivý moment, aniž by tyto úpravy měly vliv na certifikované hodnoty spotřeby paliva či na deklarované množství produkovaných emisí.

Instalace optimalizace Polestar je prováděna výhradně v autorizovaných servisech Volvo. Úpravou navíc není narušena původní záruka poskytovaná výrobcem, takže zákazníci hledající zážitek z dynamické jízdy se při „chip tuningu“ již nemusejí vystavovat zbytečnému riziku. Po provedení optimalizace výkonu vozu zůstanou původní záruka Volvo a servisní program nezměněny. V tom je optimalizace Polestar unikátní.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.