Svět se jen množí zbytečnými vynálezy a vychytávkami. Některé jsou užitečné a ujmou se, jiné jsou zcela postavené na hlavu. A pak jsou tu taky takové, které se zdají zbytečné, ale nějaký přínos by přeci jen mohly mít.

O čem, že to mluvím? O nové pneumatice Discolor Tyre. Nejedná se o nic jiného než o obutí, které při přílišném sjetí odhalí vnitřní, odlišně zbarvenou část, čímž naznačí, že je pneumatiku potřeba vyměnit. Podle výrobce je životnost vynálezu až 200 000 kilometrů.

Prodej takových pneumatik by pravděpodobně usnadnil život absolutním ztracencům v provozu, ale mnohý uvědomělý řidič, který si hloubku vzorku pravidelně kontroluje, zřejmě klepe prsty na čelo…

 

Možná si říká, že je to zase jeden z těch naprosto zbytečných vynálezů. Možná… Ale zkuste se na to podívat i z jiné stránky – s odlišně zbarvenou vnitřní gumou by mohl jít snáze a rychleji najít průraz pneumatiky a podobné defekty. Jistě, není to vynález na Nobelovu cenu, ale uznejte, že určité kouzlo v sobě přeci jen má. Nebo si myslíte něco jiného?

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.