Tento víkend se v Bostnu v USA bude konat regata Head of the Charles na řece Charles. Na této akci by se mělo objevit na 9 000 veslařů, ale všechny zraky budou stejně s největší pravděpodobností upřeny na nepříliš typickou loď pořadatelů. Jedná se totiž o plovoucí Mini Cooper kabriolet. Tento kříženec auta a lodi byl vytvořen speciálně kvůli této obří bostonské regatě.

Mini-loď je ve skutečnosti laminátová karoserie umístěná na loďce s přívěsným motorem o výkonu 6 koní. Loďka, tedy auto, tedy loďka je nalakována originální barvou Mini červená Chili a mnoho komponentů je převzato z pravého Mini, zahrnujíce přední a zadní světlomety, volant, kola, čelní okno či znaky Mini.

Během velké akce na řece Charles bude loďka Mini použita ke sledování bezpečnosti a průběhu závodů. Poté Mini plánuje využívat loďku k nejrůznějším příležitostem při propagaci značky.

 

Ovšem myšlenka plovoucího Mini není až tak úplně nová, jak by se mohlo zdát. Mini totiž představilo model Yachtsman již na autosalonu v New Yorku! Snad vás, ale nepřekvapí, že datum představení bylo 1. dubna, tudíž se jednalo o aprílový žertík. Na to, že to byl jen vtip, tak to u Mini měli celkem promyšlené. Yachtsman měl stát v přepočtu 4 720 000 Kč a měl být schopný plout rychlostí až 61 uzlů (114 km/h). V porovnání se standardním mini byl navíc vybaven nepromokavými sedadly, velkým šnorchlem k nasávání vzduchu do motoru, kormidlem a speciální ochranným nátěrem proti žralokům. Líbil by se vám takový Yachtsman?

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.