Očekává se, že elektrický Ford Focus bude prvním modelem s plně elektrickým pohonem této značky. To znamená, že neprodukuje žádné emise CO2. Jeho spotřeba se, při přepočtu spotřebovaného elektrického proudu, vyrovná cca 2,35 l/100km.

Kromě toho, že ve Focusu budete moci najít (ještě stále v automobilovém průmyslu) novinku v podobě plně elektrického pohonu, není to rozhodně jediná nabízená novinka. Ford toho nabídne ještě mnohem více, hlavně co se týká dalších moderních technologií. Do tohoto modelu byl vyvinut speciální MyForm touch Sync, což je zbrusu nový komunikační systém.

Kromě toho se klade důraz i na to, aby uživatelé mohli auto nabíjet, bude-li to potřeba, třeba i několikrát za den. To mohou díky technologii Fast charge, která baterii do plna nabije už za 3-4 hodiny. To je poloviční doba než u konkurenčního Nissanu Leaf.

 

Zásuvka na dobíjení je umístěna na pravém předním blatníku a je vyznačena i diodovým svítícím rámečkem, který se rozsvěcuje po zapojení kabelu, po čtvrtinách a znázorňuje tak úroveň nabití baterie. Když je baterie zcela nabitá, rozsvítí se kruh celý.

Jak se tváříte na hybridný pohony, elektrické pohony a všechny podobné pohony? Jste pro nebo tomu stále nemůžete přijít na chuť?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.