Nová generace modelové řady Hyundai Santa Fe získala nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v testech nezávislé organizace Euro NCAP. Podle výsledků ve všech čtyřech testovaných kategoriích je Santa Fe jedním z nejbezpečnějších vozů v historii testů Euro NCAP a lídrem ve svém segmentu.

SUV segmentu D dosáhlo v kategorii „ochrana dospělých cestujících“ 96 %, nejlepšího výsledku ve své třídě. Zkušební technici udělili modelu Santa Fe maximální počet bodů za odolnost při bočním nárazu, díky dobré ochraně všech částí těla. V kategorii „ochrana dětí“ obdržela nová generace Santa Fe 89 %, zatímco prvky, jako je elektronicky řízený stabilizační systém, přispěly k zisku 86 % v kategorii „bezpečnostní asistenční systémy“.

Nová generace Santa Fe je prvním vozem Hyundai vybaveným aktivní kapotou, která podtrhuje strategii značky Hyundai, nabízet nejvyšší úroveň bezpečnosti na evropském trhu. V případě srážky s chodcem se kapota nadzdvihne, aby pohltila větší množství nárazové energie, a minimalizovala tak riziko vážných poranění. Tento prvek přispěl k tomu, že nová generace Santa Fe získala 71 % v kategorii „ochrana chodců“.

 

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Pětihvězdičkové hodnocení nové generace Santa Fe ukazuje naše úsilí vyvíjet vozy, které poskytují zákazníkům značky Hyundai nejvyšší úroveň bezpečnosti. Maximum bezpečnosti ve své třídě je u modelu Santa Fe doplněno zvýšenou hospodárností, která znamená nízké emise CO2 a nízké provozní náklady. Nová generace Santa Fe je díky tomu mimořádně přesvědčivou volbou.“

Nová generace Santa Fe je nejnovějším modelem Hyundai, který dosáhl nejvyššího hodnocení ve zpřísněných testech Euro NCAP. Pětihvězdičkové hodnocení získaly všechny osobní vozy Hyundai uvedené na evropský trh od první generace modelové řady i30 představené v roce 2007. Mezi tyto modely patří i20, ix35, ix20, i40, Veloster a nejnověji i nová generace i30.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.