Subaru dnes uspořádalo ve své továrně v Japonsku speciální oslavu v rámci zahájení výroby nového modelu s pohonem zadních kol Subaru BRZ a sesterské Toyoty GT86. Akce se zúčastnili také oba prezidenti společností.

Továrna, která bude vyrábět oba modely a také nové Subaru Impreza 2013 podstoupila hned několik změn, aby se vyrovnala větší produkcí vozidel a vše se zvládlo bez problémů.

Subaru a Toyota se na společné spolupráci dohodly v říjnu 2005 a v dubnu 2008 se dohoda rozšířila o společný vývoj a výrobu právě modelů BRZ a GT86. První produkční model byl představen na autosalonu v Tokiu v prosinci minulého roku. Náhled nového modelu jsme ale mohli vidět již na záříjovém autosalnu ve Frankfurtu – Subaru BRZ, Toyota GT86.

 

Na ceremoniálu promluvil prezident společnosti Toyota, pan Akio Toyoda, a řekl: „Rád bych vyjádřil své upřímné uznání na neustálém úsilí všech lidí FHI(Fuji Heavy Industries) a zaměstnanců, kteří se podíleli na vývoji, výrobě a přípravě obou modelů. Subaru BRZ a Toyota GT86 by nebyly vyvinuty bez spolupráce mezi FHI a TMC (Toyota Motor Company).“

Yasuyuki Yoshinaga, prezident FHI, což je mateřská společnost Subaru, řekl: „Vůz symbolizuje naši novou firemní strategii“

Video:

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.