V posledních letech zažívají obrovský boom kamery umístěné v autě nebo na autě. Díky nim známe více než dobře několik silničních pirátů, pomáhají nám při případných nehodách, ale také zaznamenávají zábavné chvilky za volantem. Mezi ně určitě patří i čas strávený na známém, ale zrádném Nürburgringu. Jenže i zábava má své hranice, které by se neměly překračovat. Ve výsledku z toho totiž může být nepěkná nehoda.

Jedna taková se stala řidiči BMW 1 (konkrétní model z videa bohužel nerozeznám), která byla zdokumentována řidičem jedoucím za ním. Na záznamu je krásně vidět jak se řidič BMW 1 honí s řidičem BMW 6 Coupé. Dlouho ho tlačí až se mu nakonec předjížděcí manévr povede. Ač to vypadá, že si najíždí správně – a i s brzdama pracuje tak nějak jak má – v jedné ze zatáček ztratí nad svým autem kontrolu a velice nepěkně se odrazí od svodidel a přetočí se ve vzduchu. Naštěstí vůz dopadl na všechna čtyři kola. Nevíme, jestli se někomu něco stalo, ale upřímně doufáme, že ne.

Hodně mě překvapili všeználci v komentářích pod videem na YouTube, ale co mě to překvapuje… Hodně lidí se tam rozčiluje, že řidiči, kteří jeli hned za BMW 1 po nehodě nezastavili a nepomohli. Nicméně v pravidlech okruhu Nürburgring je jasně napsáno, že na celém kruhu je přísný zákaz zastavit, a to v jakémkoliv případě! Proto si myslím, že je naprosto zbytečné oba zbylé jezdce pranýřovat za to, že se zachovali podle pravidel. Toto místo je navíc na nehody velmi časté, podívejte se na silvestrovský sestřih toho, co se v této zatáčce může stát.

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.