Legendární hollywoodské auto bude nabízeno v aukčním domě Barreta Jacksona ve Scottsdale v Arizoně v sobotu 19. ledna příštího roku. Myslím, že o takový skvost bude mezi hardcore fanoušky opravdu velký zájem.

Tento Batmobil z roku 1966 byl vytvořen a zároveň vlastněn světoznámým úpravcem Georgem Barrisem. Tenhle přefuturizovaný vůz původně vychází z Lincolnu Futura z roku 1955 a je dopován 6,4 litrovým motorem V8 napojeným na hydro-automatickou převodovku.

Batmobil možná nemá proudový motor, ale má plno jiných vychytávek, které by mohl Batmanovi závidět i James Bond. Těmi jsou například: Bat-paprsky, zařízení proti krádeži, hasící systém a automatické dohušťování pneumatik, sledovací zařízení, odposlech policejních frekvencí, Bat-počítač, Bat-telefon, fotoaparát či třeba vyvíječ kouře na zmatení protivníků. Tento speciální automobil je vybaven ještě jednou takovou perličkou, a tou je páka, za kterou, když se zatáhne, vystřelí ze zádě dva třímetrové padáky a ty vůz rychle otočí o 180°. Nějaké ty věcičky by se mohly hodit i dnes, co říkáte?

 

Výroba Batmobilu vyšla George Barrise v přepočtu asi na 300 000 Kč, ale mám takový dojem, že tato částka bude několikanásobně převýšena. Jak vysoko si myslíte, že se cena tohoto skvostu vyšplhá? Dejte nám vědět váš tip na výslednou cenu Batmobilu!

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.