Už čtvrtým rokem po sobě má Opel svůj model ve finále volby evropského auta roku Car of the Year (dále jen COTY) – letos se do nejužšího výběru COTY probojoval elektromobil Opel Ampera.

„Jsme nadšeni, že máme Amperu ve finále ankety COTY,“ říká Alain Visser, viceprezident Opelu pro prodej, marketing a poprodejní služby. „Ampera je skutečně revolučním elektromobilem, který již vybojoval na 25 nejrůznějších evropských titulů. Opel získal evropský titul Automobil roku v minulosti už třikrát – s modely Kadett E (1985), Omega A (1987) a Insignia (2009).“

Letos do finále COTY postoupilo 7 modelů z celkového počtu 35 nominovaných automobilových novinek. Porota, složená z 59 předních motoristických novinářů ze 23 evropských států, vítěze vyhlásí 5. března 2012 na autosalonu v Ženevě.

 

Ampera je prvním elektromobilem, jehož dojezd není limitovaný akumulátory. Lithio-ionová baterie o kapacitě 16 kWh napájí trakční elektromotor o výkonu 111 kW/150 k. Podle způsobu jízdy a aktuálních podmínek má Ampera na ryze elektrický pohon bez emisí dojezd mezi 40 a 80 kilometry. Kola Opelu Ampera jsou poháněna vždy elektricky. Po vybití akumulátoru se samočinně spustí malý zážehový motor, který pohání generátor a tak se dále dodává elektrická energie trakčnímu elektromotoru. Na jedno nabití a jednu nádrž paliva pro spalovací motor ujede Ampera přes 500 km.

Porota ankety COTY bude hodnotit Opel Ampera i sesterský Chevrolet Volt jako jednoho kandidáta.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.