Stylový malý Opel Adam, ve který automobilka vkládá velké naděje, se údajně objeví i v další karosářské variantě. Podle dostupných informací by zhruba za rok mohla přijít verze se stahovací střechou.

Britský AutoExpress přinesl informaci, jíž získal ze svých zdrojů uvnitř automobilky – Opel Adam s plátěnou stahovací střechou je prý již připraven. Jeho příchod má být jistou věcí.

S ohledem na fakt, že je Adam velmi malým vozem, nepůjde o klasický kabriolet, ale takzvaný polokabriolet. To znamená, že zatímco rámy oken zůstanou pevně na místech, prostřední část střechy, spolu s pravděpodobně skleněným zadním oknem, půjde stáhnout a složí se nad zavazadlovým prostorem. Toto řešení by nemělo omezit prostor pro cestující na zadních sedadlech ani kufr. Podobné polokabriolety nabízí i Fiat s modelem 500 (zítra si zrovna jednu pětistovku k redakčnímu testu vyzvedáváme 🙂 ) a Citroën se svou DS3kou.

 

Z modelu s pevnou střechou by měly být zachovány benzinové motory o objemech 1.2 a 1.4 litru, stejně jako velmi široké možnosti individualizace. Cena zatím známa není, AutoExpress však odhaduje, že si automobilka za polokabrio nechá připlatit zhruba 2 500 liber (75 000,- Kč). Příchod vozu můžeme očekávat koncem roku 2013, případně zkraje roku 2014.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.