V listopadu 2012 oznámil Opel návrat do motoristického sportu s programem ADAM „Cup“. Na blížícím se autosalonu v Ženevě Opel představí hvězdu své stáje: Novou studii nedávno uvedeného lifestylového modelu ADAM připravenou podle propozic FIA R2. Dokončení vývoje a homologace jsou naplánovány na rok 2013. Modelem ADAM R2 dělá Opel další krok ve své strategii motoristického sportu, podle které pro privátní stáje a piloty připraví špičkové soutěžní vozy vhodné pro všechny národní rallyové šampionáty Evropy.

Módní, osobitý a atraktivní: Tyto atributy platí jak pro model ADAM, tak i pro jeho soutěžní verzi R2. Speciální prvky karoserie z programu Opel OPC, rychloupínače kapoty motoru a víka zavazadlového prostoru či ochranné štíty pod motorem a nádrží zvýrazňují sportovní charakter tohoto atletického speciálu pro asfalt a šotolinu. Pod unikátní karoserií se ukrývají high-tech komponenty.

 

Soutěžní speciál ADAM R2 je poháněn čtyřválcem ECOTEC 16V o objemu 1,6 l s variabilním časováním ventilů. Motor má výkon přibližně 136 kW (185 k) a maximální točivý moment asi 190 Nm. Točivý moment motoru se přenáší na přední kola přes 5-stupňovou sekvenční převodovku Sadev a lamelový samosvorný diferenciál. Podvozek, který je specificky naladěný pro asfaltový a šotolinový povrch, zaručuje maximální trakci a dynamické jízdní vlastnosti. Brzdová soustava se 4-pístkovými kotoučovými brzdami Brembo na přední nápravě, regulací tlaku brzd zadní nápravy a s „fly-off“ hydraulickou ruční brzdou, působící na zadní kola, garantuje excelentní zpomalení.

Kokpit speciálu ADAM R2 obsahuje všechny prvky profesionálního soutěžního automobilu. Mnohé detaily výbavy budou během tohoto roku homologovány mezinárodní asociací automobilového sportu FIA. Do výbavy patří např. integrovaná bezpečnostní struktura, závodní sedadla SPARCO Competition kompatibilní s ochranným systémem řidiče HANS, přístrojový štít s LCD indikátorem zařazeného převodového stupně, kontrolkami a palubním počítačem navigátora MONIT, centrální ovládací panel, lampa na čtení map a integrovaný hasicí systém.

Ultra-kompaktní speciál ADAM R2 vychází z nové závodní verze ADAM Cup. Táto verze představuje první stupeň nového programu značky Opel, zaměřeného na Evropu, který má podporovat soukromé rallyové týmy a piloty a bude tak umožňovat talentovaným mladým jezdcům postupovat výš přes základní evropské šampionáty. Od sezony 2013 bude 40 modelů ADAM Cup soutěžit v rámci značkových pohárů v Německu a ve Francii. V Německu postoupí vítěz zvláštního hodnocení „Rallye Junior“ (pro jezdce do 27 let) poháru ADAC OPEL RALLYE CUP v další sezoně do třídy R2 s podporou značky Opel a německého autoklubu ADAC.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.