Pánové, máte doma drahou polovičku, kterou víc než nejnovější telenovela v televizi baví spíše záznamy z rallye? A nebo snad dokonce sní o tom, že by také ráda zkusila nějakou tu rychlostní zkoušku? Žen, holek a slečen s podobnými zájmy je mnoho, jen jim většinou chybí odvaha, trpělivý a hlavně zkušený instruktor či ve finále zejména to auto, které je na takovou jízdu uzpůsobené.

V Americe přesně pro tyhle účely vznikla rally škola, jejíž oficiální název zní TEAM O’NEIL RALLY SCHOOL & CAR CONTROL CENTER. Je určená především pro něžné pohlaví, které se ovšem po vyškolení za volantem může změnit v pěkné šelmy. 🙂

Nejbližší kurz se koná 18.-19. srpna 2012 ve městě Dalton a povedou ho dámy, které opravdu mají co učit. Jedna ze školitelek je Verena Mei, bývalá jezdkyně Formule D a série Redline Time Attack, a Christy Carlson, nárdoní šampionka série SCCA. Obě jsou dle svých slov připraveny své žačky podporovat a instruovat či odpovědět na jakékoliv otázky týkající se ovládání vozu.

 

Christy Carlson se dala s O’Neil týmem dohromady už v roce 2008, kdy se jej sama účastnila a nejen že celý kurz vyhrála, ale team si s ní již v té době začal domlouvat její působení v roli instruktorky. Když tahle dáma zrovna nesoutěží nebo nevyučuje, věnuje se dokončení své disertační práce v oboru meteorologie a klimatologie. Je to také první žena, která ovládla mistrovství SCCA v Rallycrossu a zároveň se stala nejrychlejší ženou v historii školy.

Intenzivní kurz bude zahrnovat základy správné jízdy, jakými je brzdění levou nohou, použití plynu k řízení vozidla, předcházení nehodám, různé druhy a typy smyků, ale také správný přenos hmotnosti vozu.

Dvoudenní kurz stojí 1 897 amerických dolarů a v ceně je nejen úžívání závodního vozu Subaru Impreza WRX STI z roku 2000, ale také kompletní bezpečností vybavení, občerstvení a na památku hodinky značky O’Neil.

Za mě velký palec nahoru a přiznávám, že pokud by se něco podobného konalo i u nás, jsem tam jak na koni! 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.