Tuningoví úpravci si kromě novinek ze světa automobilů občas vybírají i opravdové veterány. Ne vždycky úprava dopadne dobře, ale v případech nedávné úpravy Chevrolet Chevelle SS 502 s koly Forgiato Wheels nebo úpravy Chevroletu Camaro z roku 1972, který si ukážeme dnes, se tuneři, alespoň podle mě, trefili do černého!

Američtí Xtreme Autowerke, kteří sídlí v Miami, se rozhodli upravit americkou klasiku v podobě druhé generace Chevroletu Camaro z roku 1972. Základem úpravy, přesně podle hesla Kola dělají auto, vyměnili základní obyčejná kola za obrovské kousky Strasse Forged wheels SP5-R o rozměrech 8×19 palců vpředu a 10,5×20 palců vzadu. Jde o exkluzivní kola s leštěným hliníkovým středem, chromovými vnějšími límci a černým vnitřním límcem.

Protože jde o verzi s označením SS, tedy SuperSport, ukrývá se pod kapotou opravdu velký motor. V tomto případě jde o big block V8 o objemu 454 kubických palců, tedy 7 440 ccm. V útrobách motoru řehtá stádo (podle typu motoru) od 390 až do dokonce 500 amerických plnokrevníků. Bohužel nevíme, kterou verzi má tento konkrétní kousek pod kapotou. Je ale jisté, že i s tou nejslabší bude trhat asfalt. Kroutící moment s nejnižší hodnotou 680 Nm roztočí zadní kola snad jen pouhým pomyšlením…

 

Co říkáte? Já myslím, že se úprava tohoto stařečka povedla a můžeme s klidným svědomím říci, že o zničení jeho historické hodnoty se hovořit nedá.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.