Nákupní centra nejsou stvořená jen a pouze k nakupování, ale zákazníky mají potěšit výstavami nebo nalákat na koupi dalších věcí, třeba aut. 🙂 V olomouckém obchodním centru Olympia se konala výstava určená pro všechny automobilové nadšence a dobrodruhy, zvláště pak pro blázny do Rallye Dakar. Výstava se konala od 15. do 25. února. Jednalo se zejména o výstavu fotografií z Dakaru a jako zlatý hřeb se v sobotu ukázal na tamější autogramiádě i světoznámý účastník Dakaru Aleš Loprais, synovec ještě známějšího a úspěšnějšího Karla Lopraise.

Díky tomu, že mě do Olomouce zavedly pracovní povinnosti, měl jsem to štěstí shlédnout úžasné fotografie od Petra Luska, které dokázaly zachytit náročnost závodu, krásy jihoamerické pouště a dokonce i pohled do zákulisí této jedné z nejnáročnějších motoristických soutěží na Zemi. Naneštěstí jsem v Olomouci nebyl v ten správný den. O autogramiádu Aleše Lopraise a jeho výklad o v ten den vystavené závodní Tatře, která zvítězila v letech 1998, 1999 a 2001, jsem bohužel přišel. Nicméně fotografie byly náhradou přinejmenším rovnocennou.

O doplnění atmosféry se pak staraly vystavené vozy nejrůznějších značek. Nejvíc však do tématiky Rallye Dakar zapadaly Subaru STI a Toyota Hilux. Za zmínku také stojí i novinka Mazda 6, která toho už moc se závoděním společného nemá, ale jedná se o vskutku pěkné auto. K dispozici byla i závodní dráha pro malé nebo velké závodníky, které již fotografie nebo vozy omrzely.

 

Musím říci, že tato výstava byla příjemné zpestření pracovního dne a dobytí energie před dlouhou cestou zpět do Prahy.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.