Dopravní nehody jsou dnes na denním pořádku a nevyhýbají se, bohužel, ani takovým skvostům, jako byl nedávno nabouraný Jaguar XJ220 nebo ‚dnešnímu‘ Porsche 959.

Nehoda se stala v pátek v noci v kanadském Montrealu. Řidič po vyjetí ze zatáčky ztratil nad vozem kontrolu, auto se rozkymácelo ze strany na stranu, následoval náraz přední částí do svodidel. Od těch se Porsche odrazilo a skončilo v protisměru zadní částí zapasované pod lampu veřejného osvětlení.

Porsche 959 je kultovní auto inspirované rally skupinou B. Aby mohlo auto nastoupit do závodů, muselo jeho silniční verze být vyrobeno alespoň 200 kusů. „Devět-pět-devítek“ nakonec byly mezi lety 1986 až 1989 vyrobeny stovky tři. Pod jeho kapotou se ukrývá dvakrát přeplňovaný šestiválcový boxer, který poskytoval výkon 331 kW/444 koní. Bylo to jedno z prvních sportovních aut, které používalo pohon všech kol. Až do roku 1987 šlo o nejrychlejší sériově vyráběný automobil, pak ho však z trůnu sesadilo Ferrari F40.

 

Škoda snad nebude velká a auto půjde opravit. Na jednu stranu je dobře, že auto nestojí jen tak v garáži, na stranu druhou je ho ale věčná škoda…

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.