Německý tuner Wheelsandmore je nám všem dobře znám. Jeho variace na Mercedes-Benz CLS63 AMG, Mercedes-Benz SLS “Silver Wing” „čokoládové“ Lamborghini Aventador LP700-4 nebo třeba novinka se vzpínajícím se hřebcem ve znaku Ferrari F12berlinetta, byly opravdu povedené. Nejnovější projekt této tuningové společnosti je postaven na základech Ferrari FF. To dostalo sadu ultra lehkých kovaných kol s názvem 6 Sporz² o velikosti 9,5 x 21 palců vpředu a 12 x 22 palců vzadu, obuté do pneumatik Pirelli P Zero Nero. Kola dostala temně černý kabát s jemnou bílou linkou po obvodu. To proto, aby vše maximálně ladilo s autem.

I když jsou kola onou pomyslnou třešničkou na dortě, u kol to v tomto případě nekončí, ale začíná. Wheelsandmore vymontovali z auta původní výfukové potrubí a namontovali své, ručně dělané z nerezové oceli. Už jen tento jediný zásah do vozu znatelně ubral na celkové hmotnosti a navíc přidal 20 koní na výkonu. Pokud ještě zůstaneme u spodní části auta, pak je potřeba zmínit nový podvozek, který umí auto složit až o 25 mm blíže k zemi. To je docela hodně u už tak hodně nízkého vozu.

Co se výkonu týče, bude mít zákazník na výběr ze dvou možností. Obě jsou na bázi výměny řidicí jednotky a následného přečipování. První v ceně 3 782 EUR (asi 132 370 Kč)  nabídne úpravu až na 684 koní. Pokud by bylo někomu tohle náhodou málo, přijde na řadu varianta dvě – radikálnější úprava v ceně 9 244 EUR (cca 323 540 Kč), jenž díky úpravám nabídne výkon až 700 koní.

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.