Novým testovacím jezdcem v The Grand Tour bude žena, jmenuje se Abbie Eaton

Autor: Pavel Srp - 17. 12. 2017

Novou testovací jezdkyní pro pořad The Grand Tour, který natáčejí Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May, bude žena. Jmenuje se Abbie Eaton.

Když byli Clarkson, Hammond a May v Top Gearu, „testovali“ auta nejen oni, ale na dráze s auty jezdil také Stig. Tajemný závodník, který to s volantem a pedály opravdu uměl, zajížděl co nejlepší referenční časy. Byla to však vždy tajná a tajemná osoba, která nikdy nepromluvila ani si – až na jednu výjimku, o které píšeme o pár řádků níže – nesundala helmu. Identitu dvou z nich jsme se však dozvěděli. Ten vůbec první Stig – ještě černý – byl Perry McCarthy. Druhým potvrzeným Stigem – už bílým – byl pak Ben Collins. V jednom z dílů Top Gearu ale trojice moderátorů Stiga pozvala do studia, kde pak svoji identitu odhalil. Přišel v bílé kombinéze s helmou na hlavě. O pár sekund později ji však z hlavy sundal. Byl to závodníka F1 Michael Schumacher. Bylo to však prý pouze „divadlo“, Schumacher Stigem nikdy nebyl.

Poté, co trojice moderátorů ukončila své působení v Top Gearu, začala natáčet nový pořad pro americký Amazon. Ten se, jak jistě dobře víte, jmenuje The Grand Tour. Musí být ale jiný, protože BBC kopírování tvrdě hlídá, je zakázáno půvdní smlouvou, kterou moderátoři ještě v britské televizi podepsali. I tak se v něm ale jisté podobnosti najdou, jednou z nich je právě například testovací jezdec. V první sérii to byl postarší, již neaktivní okruhový závodník Mike Skinner. Vydržel tu však pouze pár týdnů a pro novou, druhou sérii ho střídá mladá Abbie Eaton. Bude to prostě a jednoduše „The Driver“.

Je to teprve pětadvacetiletá (* 2. 1. 1992) Britka, která však s volantem a pedály také rozhodně umí pracovat. Již v 10 letech závodila na motokárách, v letech 2007 a 2008 závodila v šampionátu SaxMax s Citroëny Saxo a o rok později se objevila za volantem Opelu Corsa SRi-R v britském mistrovství produkčních cesťáků (PTCC). Jenže pak musela kvůli nedostatku peněz s aktivní kariérou na chvíli skončit. Dokázala se nicméně vrátit. Rok 2014 se pak nesl ve znamení vítězstvá v poháru závodních roadsterů Mazda MX-5. Letos závodila v prestižní Blancpain GT Series v prvním závodu série na okruhu v Monze. Za volantem Ferrari 488 GT3 ze stáje AF Corse se střídala s Alexem Demirdjianen a Davidem Rizzem a do cíle dojeli na celkovém 27. místě. Mezi amatéry se dokonce umístili na místě prvním, což je nejlepší umístění ženy v tomto závodě vůbec, žádná se totiž nikdy nedostala ani na pódiové umístění. Abbie se ale závoděním samozřejmě neživí, ale její práce benzinem voní také. Je to totiž profesionální instruktorka na okruhu v britském Silverstone.

A proč zrovna Abbie? Proč zrovna žena? Má to jednoduchý důvod, který prozradil James May po listopadových testech na nového testovacího jezdce. Prý byla prostě nejrychlejší a nejlepší.

Štítky: , , , ,