Byla to už jen opravdu otázka času, ale tak brzo jsme to tedy nečekali… SEAT Toledo, dvojče Škody Rapid, byl představen na oficiálních fotografiích. Oproti konceptu, který jsme viděli v březnu v Ženevě nebo na nedávno skončeném autosalonu v Lipsku, se nakonec moc neliší. Z našich zdrojů se objevují zvěsti, že v ČR bude Toledo čekat stejný osud jako Mii, na náš trh se Toledo možná nedostane… 🙁

Sériová verze se bude v Evropě nabízet s motory, které již teď z nabídky Volkswagen koncernu dobře známe. Benzínové agregáty bude zastupovat trojice motorů. Základem bude tříválcová 1,2 o výkonu 55 kW/75 koní, silnější přeplňovaná 1,2 TSI s výkony 63 kWú85 koní a 77 kW/105 koní a vrcholem nabídky bude taktéž přeplňovaná 1,4 TSI o výkonu 90 kW/122 koní.

Agregát spalující naftu bude v nabídce jeden a nabídne dvě výkonnové varianty. Z počátku bude k dispozici o výkonu 77 kW/105 koní, později se přidá také slabší 66 kW/90 koní.

 

Motory mohou být spojeny s manuální převodovkou (pět nebo šest stupňů) nebo dvouspojkovým automatem DSG. Pohon budou zajišťovat výhradně přední kola.

Opravdové oficiální představení by se mělo odehrát, společně se Škodou Rapid, v září na autosalonu v Paříži. Uvidíme, kdy uvolní oficiální fotografie také Škodovka… Ta se námi dělí zatím pouze o kousky auta.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.