Po včerejším faux-pas se spy fotkami nové generace SEATu Leon se automobilka nenechala dlouho přemlouvat a hned večer zveřejnila sérii oficiálních fotografií. Už víme, že vyfocený model byl sportovně střižený SEAT Leon FR.

Jak jsme si již včera říkali, jde už o třetí generaci tohoto modelu a bude to první zástupce automobilky SEAT na podvozkové platformě MQB, otázkou zůstává, jestli se na stejné platformě postaví také Altea a její deriváty jako tomu bylo doteď. Tipujeme, že ano.

Na fotograficích můžeme vidět pětidveřový model, ať už v provedení FR nebo v obyčejné verzi. Na fotografiích je také jasně vidět, že oproti druhé generaci se na zadní dveře vrátily kliky, což by mohlo nasvědčovat fámám, které prozrazují budoucnost sportovnější třídveřové varianty. Plánuje se prý však také praktické kombi.

 

Do interiéru se po strohé palubní desce druhé generace vrací opět přístrojová deska, která již není tak jednoduchá, ale potěší svým designem a prý také použitými materiály. Stejně jako v první generaci přebírá některé detaily z prémiové Audi A3.

Pohonné jednotky budou opět stejné jako nabídnou koncernoví sourozenci VW Golf a Audi A3. Po nakouknutí do ceníku Audi A3 nás nepřekvapí nic nového. Standartní přeplňované čtyřválce, benzínové 1,2 TSI, 1,4 TSI nebo 1,8 TSI a naftové 1,6TDI a 2,0TDI.

Podle informací se SEAT Leon představí v pondělí a velkou světovou premiéru si odbyde na autosalonu v Paříži koncem září.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.