Nový Lexus LS přináší řadu pokrokových palubních technologií, které všem pasažérům zaručují vysokou úroveň pohodlí. Jednou z nich je celosvětově první systém progresivního osvětlení interiéru (AIS) pomocí LED diod, jenž vytváří atmosféru příslušející této vlajkové lodi modelové řady Lexus. Součástí systému AIS je nové osvětlení interiéru v bílém barevném tónu, a dále dynamické osvětlení přístrojového panelu z LED diod.

Součástí LED osvětlení je uvítací sekvence pro pasažéry blížící se k vozu, dokonce ještě před jeho odemčením, s postupnou aktivací a stmíváním zdrojů světla v přesné posloupnosti během spouštění motoru vozidla.

 

Řada interiérových světelných zdrojů systému AIS se dělí do tří skupin podle teploty barvy: teplá bílá pro měkké osvětlení obličeje ze stropních světel a zdrojů u kosmetických zrcátek; bílá šampaň, vnášející do celého osvětlení interiéru eleganci a vyrovnanost k posílení atmosféry pokrokového luxusu, který je pro design interiéru nového LS charakteristický; a tzv. bílý žár pro co nejjasnější podsvícení textu na ukazatelích, přístrojovém panelu a hodinách.

Regulace časování, jasu a rozdělení zdrojů světla systému AIS po celém interiéru je plně koordinována, což umožňuje měnit atmosféru osvětlení v interiéru i exteriéru vozu v závislosti na aktuálním provozním a jízdním scénáři:

  • ‘Uvítací’ posloupnost osvětlení vede řidiče k vozu a vítá jej na palubě. Po odemčení dveří se aktivují světla pro denní svícení (DRL) a zdroje pro osvětlení nástupního prostoru zabudované do vnějších zpětných zrcátek. Když je řidič v bezprostřední blízkosti vozu, prostor pro nohy se zaplaví měkkým světlem a zároveň se jemně rozsvítí stropní světla, hodiny a nový světelný pás ubíhající po celé šířce přístrojového panelu.
  • V rámci posloupnosti ‘startování vozidla’ se plnou intenzitou rozsvítí ukazatele, spínače a hodiny, zahájí se sekvence otevírání obrazovky navigace a světelný pás v přístrojové desce začne zvyšovat intenzitu svícení směrem od středu k oběma stranám interiéru LS. Osvětleny jsou i vnitřní kliky ve dveřích a prostor pro nohy.
  • Posloupnost ‘jízda’ ztlumí intenzitu pásu v přístrojovém panelu směrem ze stran ke středu, současně se ztlumí osvětlení prostoru pro nohy a vnitřních klik dveří, a dále se sníží podsvícení ukazatelů, spínačů a hodin na úroveň přednastavenou řidičem.
  • Po vypnutí motoru LS se zahájí posloupnost ‘vozidlo zaparkováno’, v jejímž rámci zabliká a poté začne zhasínat světelný pás na přístrojovém panelu – postupně z obou stran směrem ke středu, načež se světlo koncentruje do jediného bodu a nakonec zcela zhasne. Po zhasnutí přístrojového panelu se rozsvítí celý interiér, včetně vnitřních klik dveří a prostoru pro nohy.

Mezi další palubní technologie patří systém Lexus Climate Concierge – celosvětově první vícezónová samočinná klimatizace zahrnující vyhřívání a ventilaci sedadel i vyhřívání volantu; oceňovaná technologie čištění vzduchu v interiéru Nano-e; nové referenční prostorové ozvučení Mark Levinson® Reference Surround System, zahrnující plných 19 reproduktorů; multimediální obrazovka o úhlopříčce 12,3″ se sdruženým ovladačem RTI (Remote Touch Interface) druhé generace; a dále relaxační systém pro zadní sedadla s přehrávačem Blu-ray®.

U provedení s prodlouženým rozvorem je v nabídce řada dalších prvků výbavy, jako např. rozšířená funkce úpravy sklonu zadních sedadel nebo masážní sedadlo s plně vysouvatelnou oporou stehen a opěrkou pro nohy, aby se každá jízda proměnila v příjemný zážitek.

Kromě toho se v zájmu ještě vyššího jízdního pohodlí vylepšila celková zvuková izolace kabiny a komfort sedadel, včetně regulace jejich odvětrávání.

Tisková zpráva/-PS-