Je to jako rituál. V určitém okamžiku, nejlépe v rané fázi života, musí většina sportovních vozů projít zkouškou způsobilosti – tou není nic jiného, než důkladná zkouška na 20,6 kilometrech starého dobrého okruhu Nürburgring. A pro takové Porsche je to něco jako otázka cti. Dnes pro vás máme video, v němž se na okruhu prohání zcela nová 911 (991) Carrera S se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou PDK. Za volantem sedí Timo Kluck.

Timo se s Porsche 911 proháněl po okruhu už 28. srpna, ale Porsche video pustilo do světa teprve před pár dny. Pokořit Ring se mu nakonec podařilo v čase 7.37:9.

I když na okruhu stále panují jiné vozy a mnohem lepší časy – jako třeba Dodge Viper ACR s časem 7.12:13 nebo Lexus LFA, kterému se časomíra zastavila na čase 7.14:89 (o Nissanu GTR ani nemluvím) – i přes to všechno je to pro Porsche velice dobrý čas.

 

Můžeme se tedy těšit na ještě zajímavější časy a výkony nadcházejících modelů s pohonem všech kol nebo třeba GT3… Porsche jistě ještě zavaří pod kotlem i těm nejlepším. 🙂

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.