Americká pobočka společnosti Honda na stánku značky Acura představila nový prototyp NSX Concept, který ukazuje pokrok ve vývoji designu a vzhledu nové generace supersportovního vozu, a to včetně prvního náhledu na možný vzhled interiéru.

Design zůstává pozoruhodně věrný původnímu stylistickému konceptu, zachovává si své nízké a široké rozměry s dynamickými a svůdnými proporcemi, které jsou zvýrazněny čistými, moderními a jednoduchými povrchy spolu s elegantními hranami, z nichž vyzařuje charakter supersportovního vozu a přítomnost nejmodernějších technologií.

Nový NSX Concept nabízí náhled na možný směr designu interiéru nové generace Hondy NSX. Mezi hlavní přednosti interiéru patří vynikající výhled, perfektní pozice za volantem a intuitivní rozhraní „Simple Sports Interface“, které minimalizuje množství prvků v interiéru a umožňuje řidiči plně se soustředit na jízdu. V souladu s duchem původního modelu NSX konstruktéři značky Honda usilovali o zajištění synergie mezi člověkem a strojem.

 

Aby bylo možné vytvořit nový druh sportovního vozu, který by v sobě spojoval dynamické schopnosti supersportu s příznivými ekologickými parametry, bude nový model NSX poháněn uprostřed umístěným motorem V6 s přímým vstřikováním paliva, jenž bude spojen s hybridním systémem Honda Sport Hybrid SH-AWD (Super Handling All-Wheel Drive).

Jak již bylo dříve oznámeno, novou Hondu NSX vyvíjí globální výzkumný a vývojový tým vedený designéry a inženýry ze společnosti Honda R&D Americas, Inc. sídlící v kalifornském Los Angeles a ve městě Raymond v Ohiu. Nová Honda NSX se také bude vyrábět v novém výrobním závodě v centrálním Ohiu.

Nový NSX Concept bude v březnu 2013 vystaven na stánku značky Honda na autosalonu v Ženevě.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.