Nemůže být pochyb o tom, že příští BMW M3 se blíží. A že to bude velká věc…! Ale kdy přesně budou moci kupující usednout za volant a auto pořádně protáhnout?

Některé zprávy tvrdí, že koncept BMW M3 bude představen za půl roku na autosalonu v Ženevě. Mohlo by to dopadnout stejně tak, jako letos v případě BMW M135i. Představena před rokem v Ženevě, pak jsme ji viděli v červnu v Lipsku, ale prodává se až teď… U nového BMW M3 očekáváme premiéru v březnu a oficiální představení a zahájení prodejů pak v rámci autosalonu ve Frankfurtu v září.

Nová BMW M3 bude na některé díly karoserie používat lehčí hliník. Největší změny se však oproti předchozí generaci BMW M3 udějí pod kapotou. Velký osmiválec nahradí tak, jak velí doba, menší dvakrát (nebo dokonce třikrát) přeplňovaný šestiválec o objemu 3,2 litru, který bude spojen pouze s automatickou převodovkou. Motor by měl poskytovat až 450 koní výkonu! To bude znamenat nárůst výkonu o 7%, točivého momentu o 18% (vzroste na 350 Nm). A co na to spotřeba paliva? Majitelé to asi řešit nebudou, ale Evropská Unie…..

 

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.