V Porsche muzeu ve Stuttgartu se v těchto dnech otevírá nová výstava „Identity 911“. Nová expozice je věnována modelu 911, který je po více než čtyři desetiletí považován za automobilovou ikonu a dokonalé ztělesnění sportovního vozu.

Muzeum Porsche proto vystavuje všechny generace vozu – od „originální 911“ až po nový typ 991 – vždy na pozadí atmosféry, která panovala v příslušném desetiletí nebo roce, v němž byl uveden na trh. Vystaveny jsou rovněž vzácné závodní varianty, jako je Porsche 911 Carrera RS 2.7 „Safari“ nebo Porsche 911 GT3 R Hybrid.

Kromě jedinečných exponátů a modelů s technickými řezy si mohou návštěvníci prohlédnout také jeden z vývojových prototypů nové generace 911. Výstava předvádí také vývoj volantů a kol od roku 1963 až do dnešních dnů. Automobilová retrospektiva je završena dokumenty z firemního archivu, které dosud ještě nebyly veřejně vystaveny.

 

Od roku 1963, kdy bylo představeno první Porsche 911, bylo ve Stuttgartu-Zuffenhausenu vyrobeno více než 700 000 „devětsetjedenáctek“. Každá ze sedmi generací modelové řady 911 se zapsala do historie svým vlastním úspěšným příběhem. „Nejnovější verzi s označením 991 jsme na český trh uvedli loni v prosinci a je v prodeji v našich Porsche Centrech,“ říká Anna Gruberová, ředitelka komunikace Porsche Inter Auto CZ. „Zájem zákazníků o tento výjimečný vůz je značný a již registrujeme řadu objednávek,“ dodává Anna Gruberová.

Porsche museum jsme navštívili i my v říjnu 2010, na fotografie se podívejte v našem článku.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.