Každý fanoušek japonských aut může netrpělivě vyhlížet rok 2017. Proč? Protože v tomto roce by měla Toyota představit svého nástupce pro známý model Supra, která se stala doslova ikonou. Dokonce si ji sami postaví třeba i ti, kteří na ni finančně nedosáhli. 🙂

Vím, že rok 2017 je nekutečně daleko, ale i tak se potichu mluví o tom, že by nová Supra měla být poháněna 2,5 litrovým přeplňovaným hybridním motorem. 🙁 Ten by mohl vůz pohánět silou zhruba 400 koní.  Další spekulace pak hovoří o hybridním 3,5 litru V6. Na jakou stranu se připojit? Toť v tuto chvíli jedna velká otázka.

Nová Supra by měla stát na podvozkové platformě fantastické Toyoty GT86, a protože automobilka Toyota začala spolupracovat s BMW, na naladění podvozku bude prý pracovat právě německá automobilka.

 

Šéfinženýr Toyoty, který má na svědomí například již zmíněnou GT86, Tetsuya Tada, již potvrdil informace, že automobilka chce s konečným vývojem nového sportovního modelu začít co nejdřívě. Koncept, který bude veřejnosti představen na autosalonu v Tokiu, by pak měl být inspirovaný již známým konceptem FT-HS.

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.