Rodina Smetanových z Třebotova se bude moci následujících šest měsíců podílet na utváření budoucnosti automobilové přepravy. Po tuto dobu totiž budou pro své soukromé potřeby využívat elektromobil ŠKODA Octavia Green E Line. Jako první rodina mimo automobilku se tak zapojí do testovacího programu elektromobility v podmínkách skutečného provozu. Tuto příležitost Smetanovi získali díky vítězství v tipovací soutěži na Facebooku, které se zúčastnilo celkem 1 083 rodin.

V Zákaznickém Centru ŠKODA AUTO byl dnes slavnostně předán elektromobil ŠKODA Octavia Green E Line do soukromého užívání. Po dobu šesti měsíců bude bílá Octavia Combi na elektrický pohon sloužit rodině Smetanových ze středočeského Třebotova. „Celá naše rodina je elektromobilem nadšena,“ říká Tomáš Smetana z Třebotova. „Okouzlil nás jeho tichý provoz, ale ještě důležitější je pro nás úspora energie a ochrana životního prostředí. Jsme rádi, že můžeme svým dílem přispět k dalšímu rozvoji elektromobility.“

Od 11. října do 7. listopadu 2012 se mohli zájemci o testování elektromobilu Octavia hlásit na facebookových stránkách ŠKODA AUTO Česká republika. Soutěž měla dvě části. V první museli zájemci vyplnit dotazník. Ten hodnotil mimo jiné jaké má rodina zázemí potřebné ke každodennímu používání vozu nebo konkrétní příklady využívání úsporných technologií v domácnosti. Z důvodů zajištění dostupnosti servisní a technické podpory bylo dalším kritériem bydliště nejdále 50 km od Prahy. Ve druhé části bylo třeba odpovědět na tipovací otázku kolik ujetých km bude na tachometru vozu ŠKODA Octavia Green E Line. Soutěže se zúčastnilo celkem 1 083 rodin.

 

Smetanovi a jejich tři děti budou vůz následujících šest měsíců využívat jako svůj hlavní rodinný automobil. Cílem testovacího programu je prověřit praktické možnosti bezemisní mobility v podmínkách běžného provozu. Po českých silnicích jezdí testovací flotila deseti elektromobilů ŠKODA Octavia Green E Line. Vůz, který budou používat Smetanovi, před nimi testovala rodina jednoho ze zaměstnanců společnosti ŠKODA. Většinu ostatních vozů využívají instituce a firmy, jako například Správa Pražského hradu, energetické společnosti ŠKO-ENERGO a ČEZ, ŠkoFIN, Ministerstvo životního prostředí nebo Vysoká škola ekonomická v Praze.

Všechny testovací vozy jsou vybaveny senzory a zařízením pro sledování nejrůznějších jízdních parametrů, jako je rychlost nebo množství energie spotřebované či naopak získané zpět rekuperací. K datům mají prostřednictvím mobilní sítě okamžitý přístup specialisté z Technického vývoje společnosti ŠKODA AUTO, kteří tak mohou získat průběžný přehled o využití vozu, stavu jeho elektrického systému a úrovni nabití akumulátorů, nebo o průběhu jejich dobíjení a vlivu na elektrickou síť.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.