Nová generace modelové řady Hyundai Santa Fe získala od Amerického pojišťovacího institutu pro bezpečnost na dálnicích IIHS (American Insurance Institute for Highway Safety) nejvyšší ocenění 2012 Top Safety Pick (První volba v oblasti bezpečnosti). Pečeť Top Safety Pick je udělována vozidlům, která poskytují lidem nejlepší ochranu v testech čelního nárazu s mírným přesahem, bočního nárazu, nárazu zezadu a při převrácení.

„Bezpečnost je i nadále nejvyšší prioritou značky Hyundai, takže jsme nadšeni, že náš zcela nový model Santa Fe získal toto významné a prestižní ocenění,“ prohlásil Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe a dodal ještě. „Důsledně pracujeme na tom, aby automobily Hyundai poskytovaly co nejlepší techniku také v oblasti aktivní a pasivní bezpečnosti. Ocenění IIHS Top Safety Pick potvrzuje, že náš model Santa Fe je lídrem ve své třídě, jak z hlediska všestranné využitelnosti, tak i v oblasti bezpečnosti.“

 

Řidiči nové generace Santa Fe mají nejlepší předpoklady k tomu, aby nehodě zabránili, díky nejmodernějším systémům z oblasti aktivní bezpečnosti. Mezi ně patří protiblokovací systém ABS (Anti-lock Braking System), elektronicky řízený stabilizační systém ESP (Electronic Stability Programme), systém řízení stability vozidla VSM (Vehicle Stability Management), asistent pro sjíždění svahů DBC (Downhill Brake Control) a asistent rozjezdu do svahu HAC (Hill-start Assist Control). Asistent pro jízdu v jízdním pruhu upozorní řidiče, jakmile vůz začne přejíždět do vedlejšího jízdního pruhu bez zapnutého směrového ukazatele.

Nová generace modelové řady Hyundai Santa Fe se začala na evropských trzích prodávat v září 2012. Euro NCAP, nezávislá organizace pro testování bezpečnosti vozidel, oznámí vlastní hodnocení nárazových testů tohoto prémiového SUV 28. listopadu 2012.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.