Nová generace Hyundai Santa Fe byla organizací Euro NCAP vyhlášena nejbezpečnějším vozem ve své třídě za rok 2012. Její výsledky ve všech testovaných kriteriích byly nejlepší ve své třídě. Hyundai Santa Fe je tak jedním z nejbezpečnějších vozidel v historii testů nezávislé organizace Euro NCAP a nejlepším velkým terénním vozem s pohonem 4×4 – překonává dokonce i vozy, jako je Mercedes-Benz třídy M a Range Rover.

Osm nejlepších vozů ve svých segmentech, které dosahují výborných výsledků napříč všemi testy, z 36 typů testovaných během roku 2012, získalo doporučení bezpečnosti Organizace Euro NCAP. V kategorii „bezpečnost dospělých cestujících“ získala nová generace Santa Fe 96 %, a tím současně historicky největší počet bodů z boční nárazové zkoušky. V kategorii „bezpečnost dětí“ obdrželo SUV segmentu D 89 %, zatímco prvky výbavy, jako je elektronicky řízený stabilizační systém, přispěly k dosažení 86 % v kategorii „asistenční systémy“.

Nová generace Santa Fe je také prvním vozem značky Hyundai, který je vybaven aktivní kapotou, čímž Hyundai podtrhuje své úsilí poskytovat svým zákazníkům maximální bezpečnost. Kapota se aktivuje při střetu s chodcem, přičemž snižuje intenzitu nárazu, a tím i riziko jeho vážných zranění. Výsledkem je 71 % v kategorii „ochrana chodců“. Nová generace Santa Fe tak vyčnívá nad svými konkurenty, jejichž nejlepší výsledek v této kategorii je 63 %.

 

Allan Rushforth, viceprezident a výkonný ředitel společnosti Hyundai Motor Europe, k tomu poznamenal: „Doporučení nové generace Santa Fe organizací Euro NCAP jako nejbezpečnějšího vozu ve své třídě dokazuje úsilí značky Hyundai o poskytování maximální bezpečnosti svým zákazníkům i ostatním účastníkům silničního provozu. Nová generace Santa Fe je díky vysoké úrovni bezpečnosti v kombinaci s nízkými emisemi CO2, vysokou úrovní výbavy a emocionálním designem uceleným paketem pro evropské zákazníky.“

Nová generace Santa Fe je nejnovějším přírůstkem v dlouhé řadě modelů Hyundai, které dosáhly maximálního pětihvězdičkového hodnocení v přísných testech bezpečnosti Euro NCAP. Nejlepšími známkami za bezpečnost se mohou pochlubit také nový i20, ix20, ix35, i40, Veloster a nová generace i30.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.