Na nedávném autosalonu v Detroitu představil Nissan koncept s názvem Resonance, který je pravděpodobně nejen předobrazem nové generace modelu Murano, ale také naznačuje designové směřování vozů této značky v blízké budoucnosti.

O tom, že Nissan plánuje představit koncept Resonance, jsme Vás informovali již začátkem ledna. Nyní už vůz zná svou podobu a my pro Vás máme další bližší informace. Přestože japonská automobilka stále mlčí o tom, zda se opravdu jedná o předobraz nového Murana, my jsme si tím téměř jisti. Koncept totiž odpovídá nejen zaměřením, ale i svými rozměry, které jsou velmi podobné současné generaci luxusního crossoveru od Nissanu.

Exteriér konceptu Resonance navazuje svými ostrými liniemi na současný designový styl Nissanu a posouvá ho o notný kousek dále. Například bumerangovitě tvarované světlomety známe již z jiných modelů automobilky. Kola konceptu mají obřích 22 palců.

 

Interiér byl prý navržen ve stylu kosmické přepravy první třídy. Nevíme jak vám, ale nám přijde poměrně připraven na sériovou výrobu. Odmyslete si kůži všude a více plastů a stejně dobře se můžeme koukat na produkční interiér.

O pohon konceptu se stará čtyřválec o objemu 2,5 litru ve spojení s vysokovýkonným elektromotorem, který svou energii čerpá z bloku lithium-iontových baterií. Celá jednotka je spojena s novou generací variabilní převodovky CVT.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.