Japonský Nissan opustil segment středně velkých hatchbacků v roce 2006, kdy se do důchodu odebral model Almera. Po krátké době prázdnoty, částečně volné místo pokryl crossover Qashqai, ale plnohodnotný zástupce C-segmentu chybí dodnes. To by se mělo změnit.

Britský magazín CAR přinesl informaci, že se po letech absence hodlá Nissan vrátit do konkurenčního boje v segmentu, kterému v současnosti vládne Volkswagen Golf. Qashqai se stal prodejním úspěchem a etabloval se více než dobře na mnoha světových trzích, automobilka si tedy může dovolit opět nabídnout klasický hatchback.

Nový model bude vyvinut ve spolupráci s evropským centrem Nissanu a má ambice stát se celosvětově prodávaným vozem. Co se jména týče, prozatím víme jedině to, že název Almera se nevrátí. Automobil by měl dostat zcela nové jméno.

 

Design bude vycházet z nedávného konceptu Invitation a měla by být znát i jistá příbuznost s modelem Qashqai. Motory poskytne aliance Renault-Nissan, konkrétně půjde o jednotky o objemech 1,2 a 1,5 litru v benzinovém i naftovém provedení. A jelikož má Nissan zkušenosti také s elektromobily (viz Nissan Leaf), proslýchá se také něco o elektrické variantě, jejíž příchod ovšem není jistý.

Ve výbavě novinky se objeví takové prvky jako například panoramatická střecha, parkovací asistent nebo cenově dostupná navigační jednotka. To vše připravovaný hatchback přinese již v roce 2014 při své světové premiéře. Jednotlivé trhy se vozu dočkají v průběhu roku 2015.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.