Ještě před detroitským autosalonem představila japonská automobilka Nissan koncept s označením Resonance. Přestože auto nese dosti podivné jméno, jsme si téměř jistí, že tento vůz vjede na prodejny pod úplně jiným jménem – Murano. Naposledy nás Nissan informoval o novém Muranu loni v září. Jeho vydání, možná trochu předčasně, oznámilo vedení automobilky na rok 2014. Nyní se nám Nissan opět připomíná a zdá se, že s vydáním nového Murana to nejspíš myslí dosti vážně.

Oznámení bylo provedeno typickým tajemným téměř nic neříkajícím plakátem. Ten vyobrazoval ostrou linii napříč celou délkou vozu a zadní světla ve tvaru opačného L, která jsou podobná, jen trochu plošší, Nissanu Juke. Svažující se střecha a dosti šikmé zadní okno by mohly napovídat, že nové Murano bude tvarově připomínat spíše kupé než standardní crossover.

Resonance však není první koncept, který by měl být ve finále Murano. Zhruba před rokem se na autoslonu v Paříži objevil koncept Terra. Díky pohonu tohoto konceptu na palivové články a atypické konstrukci dveří otevírajících se proti sobě nám bylo víc než jasné, že se jedná o koncept v rané fázi vývoje. Když tak trochu přivřu oči a podívám se na Resonance, trochu té podobnosti s konceptem Terra tu nepochybně je. Člověk si jen musí přimyslet mohutné podběhy… Přesto všechno tu je šance, nicméně je dosti malá, že to nakonec bude koncept úplně něčeho jiného, například nového modelu Rogue.

 

Co si myslíte, že se skrývá pod konceptem Resonance? Dejte nám vědět. Osobně si myslím: Ať to bude cokoliv, bude to vypadat sakra dobře.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.