Jásáme! Ptáte se proč? Je to jednoduché, Nissan oznámil, že do výroby pustí omezenou sérii supercrossoveru JUKE-R! Určitě už jste slyšeli o tom, co je Nissan Juke-R za zběsilost nebo jste viděli, jak se postavil několika supersportům v závodě v Dubaji, ale stejně si to připomeneme.

Pod kapotou se nachází šestiválcový motor o objemu 3,8 litru, které ze sebe vyždímá několik set koní! Na základě nátlaku zákazníků, svolila automobilka, že vyrobí více než dva kousky, které pro demonstraci toho, co umí, už vyrobila. V nejbližších týdnech začne přijímat objednávky. Dva již vyrobené kousky pocházejí z Nissanu GT-R modelového roku 2010 (480 koní), ale ty nové budou dokonce z modelového roku 2012, takže jejich výkon bude ohromných 545 koní. První tři již závazně objednané kousky budou prý zájemcům dodány koncem léta!

„Na základě takto silné odezvy a třech závazných objednávek na stole jsme se rozhodli, že tento model přivedeme do skutečného světa. Nemůžeme nechat na holičkách nadšené fanoušky, kteří tak touží si ho přidat do své sbírky automobilů. Model Juke-R se stal fenoménem a já jsem nesmírně hrdý na to, jaký vliv si vydobyl. Další novinky ohledně modelu Juke představíme v nadcházejících měsících,“ řekl k tomu Gareth Dunsmore, marketingový produktový manažer pro model Juke.

 

Zájemci o koupi tohoto Nissan se mohou obrátit na adresu Juke-R@Nissan.co.uk! Co myslíte? Dostane se alespoň jeden kousek do ČR? 😉

Podívejte se také na vítěze prvního ročníku GT Academy Nissan, Lucase Ordoñeze, jak prohání jeden Juke-R v napínavém závodě v ulicích ve stylu filmů Need for Speed.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.