To, že elektromobily nemají příliš vysoký dojezd, je obecně známá věc. I když je dokázáno, že na běžné denní ježdění stačí, na dovolenou v zahraničí se s elektromobilem zatím vydat nemůžete. I když někteří výrobci to vyřešili šalamounsky, třeba Opel se svou Amperou

Největším problémem je v současné době kapacita, velikost a hmotnost baterií, které je potřeba do auta instalovat. Nabízí se však řešení pro ty, kteří svůj elektromobil za každou cenu na delší vzdálenosti používat chtějí. Za auto si mohou zapřáhnout vozík, ve kterém s sebou budou další baterie vozit. Toto řešení má na svědomí německá společnost eBuggy a prý opravdu funguje.

Nedokážu si představit, kolik takový vozík může vážit a kolik „zbytečně“ spotřebuje elektrické energie navíc, ale jisté je, že je to řešení „vlk se nažral, koza zůstala celá“.

 

Podle výrobce nabídne vozík nepřetržité čtyři hodiny dálniční jízdy navíc. To už je docela slušná porce kilometrů. Výrobek je v současné době podroben testování, ale společnost slibuje, že již brzy vypustí první volné zkušební vzorky před oficiálním zahájením prodeje.

Co vy na to? Uvažovali byste za takových podmínek prodloužení dojezdu o elektromobilu? Nebo jste jejich zarytými odpůrci?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.