Aukční síň Barrett-Jackson uspořádá 19. ledna aukci k uctění památky zesnulého Carolla Shelbyho. V dražbě se objeví několik automobilů z Shelbyho produkce. Jeden z nejvíce očekávaných kousků bude i raritní Shelby GT500 z roku 1967.

Tento vůz je jeden z prvních GT500, které byly vyrobeny společností Shelby American a naprosto všechno na tomto autě je původní. Od původního lakování tmavě modrou barvou Nightmist, přes černý kožený interiér, osmiválcový motor Police Interceptor s výkonem 340 koní a točivým momentem 622 Nm, dva čtyřkomorové karburátory, kola a pneumatiky až k původním tlumičům a podvozku. S největší pravděpodobností to je původní GT500, který má v dnešní době nejmenší nájezd mil, pouhých 9 841 mil (15 745,6 Km).

Dnes tento vůz vlastní Stephen Becker, který je prezidentem a zároveň generálním ředitelem společnosti Planet Cobra. Ta se zaobírá klasickými vozy Shelby. Navíc tento vůz nemá jen tak ledajakou historii. Po objednání této konkrétní GT500 se s ní jezdily závody ve sprintu. Amatérský závodník Edward Milkos s tímto autem odjezdil dvě sezóny. Vážné zranění mu však nedovolilo pokračovat v závodění a automobilovou ikonu uskladnil v garáži, dokud jí nevyměnil o třicet let později za Jaguar. Od té doby bylo auto vystaveno v ústředí společnosti Shelby v Las Vegas a v roce 2010 bylo dokonce vystavováno na šňůře po spojených státech.

 

Tato jedinečná GT500 se bude dražit už 19. ledna (tedy o chviličku později než exkluzivní Porsche 356 Speedster, o němž jsme psali nedávno) ve Scottsdale v Arizoně, kde se také oslaví 90. výročí narození Carolla Shelbyho. Trochu jsem pátral a podobné GT500-ky se vyšplhaly v přepočtu hodně přes 3 000 000 Kč a to určitě nebyly takto původní s tak malým nájezdem kilometrů a v takovém stavu. Jste také zvědaví, na jakou sumu se tento unikátní kousek vyšplhá? Dejte nám vědět váš tip.

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.