Konec spekulacím! Ferrari konečně oficiálné potvrdilo, že nástupce Ferrari Enzo se chystá už za měsíc do Ženevy. Tušili jsme to… Mluví se o tom, že ponese název Ferrari F150. Uvidíme, jak to celé nakonec dopadne.

Kromě krátké textové informace na oficiílních stránkách automobilky na Instagramu znějící tak trochu podivně, v originále: “Geneva Motor Show I am coming to take your hearts away. The Most Powerful Hyper Ferrari on its way to take your breath away, a hypercar which can eclipse any competition. Formula1 technology direct inhereted into this masterpiece, a car which can turn into a cornor as quick as a Formula1 car, a car packed with downforce as a real Formula1 car. #destroythecompetition #forzaferrari,” nebylo zveřejněno nic nového.

Text zní tak trochu neanglicky a pokud se ho pokusíme přeložit, nadneseně a s trochou ironie říká, že na ženevském autosalonu se ukáže nové hypersportovní Ferrari , jež nám vyrazí dech a zastíní veškerou konkurenci. Auto bylo stavěno s použitím technologií z Formule 1 a zatáčku projede takovou rychlostí, že se nám z toho protočí oční panenky.

 

Co už tušíme, ale nemáme to z automobilky potvrzené? Pod kapotou bude motor V12 o objemu 7,3 litru, jehož výkon bude atakovat hranici osmi stovek koní. Při použití systému KERS/hybrid vzroste výkon ještě o dalších 150 koní, to vše s hmotností nepřevyšující 1,3 tuny. Vyrobeno bude prý pouhých 499 kusů.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.