Ferrari už několika vyvoleným VIP klientům představilo nástupce legendárního Ferrari Enzo. Veřejnost i novináři si však budou muset na oficiální informace ještě počkat. Na světlo světa však i tak některé informace pronikly.

Potvrdily se spekulace, že toto superauto bude pohánět motor V12 o objemu 7,3 litru, jehož výkon bude dosahovat respekt budících osm stovek koní, při použití systému KERS/hybrid může vzrůst ještě o dalších 150 koní. Ovšem zvěsti kolující ohledně hmotnosti blížící se pouhé jedné tuně vzaly za své. Hmotnost nového superFerrari se o cca tři sta kilogramů zvýší, na 1 270. Ani tak to není nijak vysoké číslo.

Automobilka slibuje, že motor v nástupci Enza vyvíjela společně s motorem Formule 1. Červené pole otáčkoměru by tak mělo začínat až za hranicí 9 tisíc ot. za minutu a maximální točivý moment (? Nm) prý bude k dispozici již od 1 000 ot./min.

 

Ferrari slibuje, že svého nového superauta vyrobí pouhých 499 kusů – to bude o 99 více než v případě modelu Enzo, ale o jednoho méně než je třeba Lexusů LFA. 🙂 Ještě, že existují lidé, kteří staví repliky… 😀

Cena tohoto nového Ferrari bude 1,2 milionu Euro a slavnostně si ho budeme moci prohlédnout začátkem března na autosalonu v Ženevě.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.