Zimní silnice nejsou pro motoristy tím nejoblíbenějším místem. Jejich kluzký povrch nutí řidiče jezdit opatrněji, pomaleji a dávat zvýšený pozor v zatáčkách. I přesto se ale může stát, že auto uklouzne. Proto je nesmírně důležitý správný výběr pneumatik na zimu. To, na čem v zimě jezdíte, se projeví právě na ovladatelnosti vozidla na namrzlém povrchu. Kvalitní pneumatiky jsou totiž důležitým bezpečnostním prvkem. Nové pneu lépe drží na silnici a nejde jen a pouze o hloubku a kvalitu dezénu pneumatik, ale také o stáří směsi.

U zimních pneumatik je třeba myslet na to, že byste je měli mít na všech kolech. Minimální hloubka dezénu je čtyři milimetry a další zásadní proměnnou je právě stáří pneumatik. Tu hlavní roli tady hraje opět číslo čtyři. Zimní pneumatiky by měly být maximálně čtyři roky staré a po této lhůtě byste je měli vyměnit, a to i v případě, že vzorek ještě není sjetý. Gumová směs, ze které jsou pneumatiky vyrobeny, totiž po této době ztrácí své pozitivní vlastnosti. Pokud zjistíte, že vaše zimní pneu už tuto dobu přesluhuje, bylo by vhodné začít se poohlížet po nových.

Nemálo lidí kupuje nové pneumatiky na své auto v bazarech, na čemž samozřejmě není nic špatného. Pneumatiky dnes nejsou zrovna levné a každý se snaží ušetřit, kde to jen jde. Kupovat levné pneumatiky za každou cenu se ale nemusí vyplatit právě s ohledem na životnost pneumatik. Pokud budete přesto kupovat v bazarech, kontrolujte si alespoň datum výroby pneu.

 

Nové nejlevnější pneu obvykle můžete sehnat spíše přes internet, kde lze nakoupit s výraznými slevami oproti klasickým prodejnám pneumatik. Na zakoupené pneumatiky navíc máte plnou záruku. Důležitou roli hraje také vzorek. Každý výrobce má vlastní unikátní technologie, které se liší vlastnostmi a i mezi nimi je třeba důkladně vybírat.

PR

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.