Jeho Jasná Výsost monacký kníže Prince Albert II převzal první sériově vyrobenou Toyotu Prius Plug-in Hybrid, která mu byla zapůjčena na dobu dvou měsíců. Nový vůz by mohl brzy nahradit standardní Prius, jenž Jeho Jasná Výsost monacký kníže až doposud používal.

„Jsme hrdí na to, že můžeme dodat náš první evropský elektromobil typu Plug-in Hybrid právě Jeho Jasné Výsosti,“ uvedl Didier Leroy, prezident a CEO Toyota Motor Europe. „Jsme poctěni, že můžeme opět podpořit naše dlouhodobé partnerství a přispět k ekologickým cílům a záměrům na poli trvalé udržitelnosti, které definovala Jeho Jasná Výsost Prince Albert II.“

 

V únoru 2012 monacká vláda zavedla nový motivační program pod záštitou Jeho Jasné Výsosti, s cílem podpořit vozidla šetrná k životnímu prostředí v rámci celého knížectví. Součástí programu je dotace ve výši 5.500 eur na pořízení vozů s plně hybridním pohonem produkujících méně než 60 g/km emisí CO2, přičemž na plně elektrické modely činí dotace až 9.000 eur.

Jeho Jasná Výsost jde sama příkladem a bude nyní k soukromým účelům používat vůz Toyota Prius Plug-in Hybrid, jenž dosahuje pozoruhodně nízkých emisí CO2 na úrovni pouhých 49 g/km. Prius Plug-in Hybrid používá lithium-iontový akumulátor zajišťující jízdní dosah 25 km v režimu EV, čímž zásadním způsobem vylepšuje vlastnosti pohonu Hybrid Synergy Drive®. Kromě provozu čistě na elektřinu lze nový Prius Plug-in Hybrid používat jako běžný vůz s plně hybridním pohonem a nízkou spotřebou typickou pro standardní model Prius. Díky tomuto jedinečnému spojení technologií může Prius Plug-in Hybrid nabídnout celkový jízdní dosah přes 1 200 km.

Vůz lze plně dobít z běžné zásuvky za pouhých 90 minut. Při jízdním dosahu 25 km v režimu EV a možností dobíjení v některé ze 424 bezplatných dobíjecích stanic v Monaku může Prius Plug-in Hybrid snadno cestovat v celém knížectví v čistě elektrickém režimu a bez emisí CO2, NOx a pevných částic.

Coby uznávaný leader na poli plně hybridních technologií, s více než 4 miliony prodaných vozů s plně hybridním pohonem, vítá Toyota iniciativu Jeho Jasné Výsosti podporovat prodej vozidel šetrných k životnímu prostředí ve snaze knížectví stát se celosvětovým leaderem v oblasti trvale udržitelné mobility.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.