Šest měsíců po uvedení zcela nového crossoveru Mitsubishi Outlander třetí generace na většinu evropských trhů představí společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) v březnu na nadcházejícím autosalonu v Ženevě jeho nejstrategičtější variantu v podobě Plug-in hybridu (PHEV) s pohonem všech kol, kterou jsme si mohli prohlížet nejen v Paříži, ale i před pár dný ve Vídni.

Outlander PHEVje pro zákazníky v Japonsku k dispozici už od ledna 2013. Zahájení výroby pro evropské trhy v japonské továrně Okazaki je plánováno na květen letošního roku, na showroomy evropských dealerů se pak vůz dostane v červenci.

Evropská specifikace modelu Outlander PHEV bude s výjimkou povinných regulačních položek EU velmi podobná japonské verzi, odlišovat se bude pouze drobnými prvky (brzdy a pneumatiky), které lépe vyhovují jízdním podmínkám v Evropě.

 

Přestože oficiální data homologovaná dle EU budou k dispozici teprve v průběhu následujících týdnů, nejnovější údaje už potvrzují vynikající úroveň ochrany životního prostředí verze Outlander PHEV a jeho schopnosti uspokojit všechny každodenní potřeby zákazníků, především díky velkorysému vnitřnímu prostoru a objemu zavazadlového prostoru (463 litrů). Emise CO2 budou pouhých 44 g/km, kombinovaná spotřeba 1,9 litru na 100 kilometrů a dojezd pouze na elektrický pohon je až 52 kilometrů.

Nový Outlander PHEV je prvním tradičním vozem od velkého výrobce, u kterého se předpokládalo od počátku, že bude vybaven tradičním spalovacím motorem nebo plug-in elektrickým pohonem.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.