Vzhledem k neočekávaným okolnostem ovlivňujícím právo na ochrannou známku k názvu „Mirage“ v Evropě přistoupila společnost Mitsubishi Motors Corporation (MMC) ke změně původně zamýšleného názvu svého zcela nového zástupce segmentu malých aut – modelu Globall Small – pro tento trh. S platností od dnešního dne bude v Evropě včetně Ruska a Ukrajiny (s možnými regionálními výjimkami) vůz nově nazýván „SPACE STAR“.

Mitsubishi tak v Evropě oživuje již dříve používaný název pro svůj model, který je synonymem pro vnitřní prostor, ekonomiku provozu a důmyslnou uživatelskou přívětivost. Tomu odpovídají i parametry nového modelu: délka 371 cm, pohotovostní hmotnost 845 kg, součinitel aerodynamického odporu (Cd) 0,27, kombinovaná spotřeba 4,0 l / 100 km, emise CO2 92 g/km, zavazadlový prostor 235 l (v 5místné konfiguraci), atd.

Global Small se vyrábí od března roku 2012 ve zcela novém závodě MMC v průmyslové zóně „Laem Chabang” v thajské provincii Chonburi – což je třetí továrna MMC v této strategické zemi – pro všechny světové trhy a předpokládaný objem výroby je přibližně 120 000 kusů (za fiskální rok 2012).

 

Po Thajsku, zemích ASEAN a Japonsku bude Globall Small dovážen do Evropy (postupné uváděn na trh od konce února 2013 pod názvem Space Star), potom bude následovat Austrálie a další globální trhy.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.