Potom, co bavorská automobilka prezentovala v rámci olympijských doprovodných aut na 160 BMW 1 ActivE Couoé a 40 Mini E, připravili si další plně elektrické MINI. V tomto případě však opravdu dělá čest svému jménu…

Dálkově ovládaný model mini MINI bylo vyrobeno v měřítku 1:4 a je takřka věrnou kopií opravdových automobilů MINI – dokonce má i stejné kliky, zrcátka, registrační značky nebo stěrače a funkční (přední) světla. Sloužit bude pořadatelům Olympijských her přímo v Londýně pro odvoz oštěpů, kladiv a koulí z místa dopadu zpět k závodníkům. Pořadatelé budou mít k dispozici tři kousky.

RC model měří 1 100 mm na délku, 500 mm na šířku a 400 mm na výšku. Samotná hmotnost malého Mini je 25 kg a bez problémů uveze až 8 kg nákladu – to znamená jednu kouli nebo kladivo a do jeho interiéru se „střešním oknem“ vejde dvojice oštěpů.

 

Malé MINI pohání elektromotor o výkonu 11 koní! Kapacita baterií vydrží na 35 minut provozu (nabití na 100% proběhne za 80 minut) a dosah dálkového ovládání je až 100 metrů!

no images were found

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.