Jak se britské MINI náhle objevilo na světových tratích rallye šampionátu, stejně rychle tak zmizí. Kay Segler, Senior Vice President MINI Business Coordination and Brand Management, oznámil, že ke konci roku 2012 automobilka stáhne svoji finanční podporu týmu WRC Team MINI Portugal.

Dobrou zprávou zůstává, že uplynulý rok na tratích stačil k homologaci vozu MINI Countryman JCW WRC a tento zůstane dostupný soukromým týmům. Mateřské BMW ve spolupráci s Prodrive budou nadále poskytovat podporu soukromým týmům, které vsadí na Countrymana, a slibuje další vývoj použitého motoru o objemu 1.6 litru.

Automobilka MINI má v rallye hluboké kořeny, ale na tratě se v roce 2011 vrátila po několika desítkách let odmlky. Co ale stálo za stažením podpory oficiálního týmu MINI po pouhém jednom roce účinkování? Automobilka jako důvod udává stále přetrvávající finanční krizi, která nedovoluje nadále udržovat nákladný oficiální tovární tým. Ten se mimochodem během krátkého účinkování dočkal tří pódiových umístění a několikrát se objevil v nejlepší desítce.

 

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.