Od příchodu nové generace Mercedes-Benzu třídy C nás dělí ještě téměř rok a půl, přesto jsou již známy některé základní informace, které dal dohromady britský Autocar. Pojďme si tedy společně shrnout, co od novinky můžeme očekávat.

Nová generace třídy C se chce zaměřit především na mladší klientelu a setřást představu, že si tento model kupují pouze postarší pánové. Tomu by tedy měl odpovídat atraktivnější a dynamičtější design, stejně jako zaměření na moderní techniku.

 

Díky příchodu menšího čtyřdveřového kupé CLA, nová třída C povyroste do všech rozměrů na předpokládanou délku 4 700 mm, šířku 1 810 mm a rozvor 2 820 mm. V důsledku tohoto nárůstu se mohou zákazníci těšit na větší vnitřní prostor a kufr s objemem 485 litrů, což překonává nejbližší konkurenty Audi A4 i BMW řady 3. Céčko bude stát na nové platformě MRA (modular rear-wheel drive architecture), která se později stane základem i nových tříd E a S.

Pod kapotou se objeví již tradičně široká paleta motorů, a to jak benzínových a dieselových, tak i plug-in hybridních. Zážehové jednotky nabídnou čtyřválcové a V6 uspořádání o objemech 2,0 až 3,0 litru a výkonech od 184 do 330 koní. Na vrcholu bude stát twin-turbo 4,0l od AMG.

Dieselové motory zastoupí především modernizovaná jednotka o objemu 2,1 litru a výkonnové spektrum bude pokryto od 120 do 220 koní.

O plánovaném plug-in hybridu se zatím ví pouze to, že využije kombinaci zážehového a elektrického motoru, objeví se kolem roku 2015 a v pouze elektrickém režimu nabídne dojezd až 30 kilometrů.

Všechny motory využijí techniku automatického systému start-stop a rekuperace brzdné energie. To má, společně se snížením celkové hmotnosti vozu (v případě základní C160 má váha klesnout pod 1 380kg), zaručit nižší spotřebu a emise CO2, jejichž hodnota má klesnout průměrně až o 20 g/km.

Tradičně dostupnou bude i verze s pohonem všech kol 4Matic, která byla vyvíjena i s ohledem na instalaci řízení na pravé straně. Dosud si totiž zákazníci například ve Velké Británii mohli Céčko objednat pouze s pohonem zadních kol.

Mercedes-Benz třídy C s kódovým označením W205 by se měl ve formě sedanu představit na autosalonu v Ženevě 2014 a postupně uvést i další karosářské varianty – kombi, kabrio a stylisticky odlišné kupé. Všechny čtyři karoserie by se měly dočkat vrcholné varianty od AMG. Facelift pro novou třídu C je plánován zhruba na rok 2017.

-FM-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.