V nabídce Stuttgartske automobilky si můžete vybrat od těch nejmenších modelů až po velké manažerské limuzíny nebo obrovská SUV – stejně tak jako u většiny jiných značek. Mercedes-Benz nabízí ale i něco, co jiní výrobci běžně nenabízejí. Mluvím o Mercedesu-Benz S600 Pullman, tedy o opravdu dlouhé limuzíně. Toto karosářské provedení má již dlouhou tradici a jedná se již o pátou generaci.

„Pullmana“ pohání motor motor V12 s objemem pěti a půl litrů, který je navíc přeplňovaný dvěma turby a to mu dává výkon 517 koní / 380 kW a točivý moment 830 Nm.

Auto svou posádku uchrání proti střelným i vrhacím zbraním nebo poskytne ochranu proti střepinám z ručního granátu a dalším náložím. Taková ochrana je možná díky pancéřovaným prvkům ochrany ve dveřích, zadní části, v bočních panelech nebo ve střeše. Tím je vytvořena ochranná bariéra pro vnitřek vozu se všemi pasažéry. Ale co když útočník povede svůj atak jinam než na karoserii? Co když bude chtít znemožnit vozidlu pohyb? I na toto se myslelo. Pneumatiky jsou samonosné.

 

Interiér je u typu Pullman o poznání prostornější než u manažerského „eSka“ a najdeme v něm i jiné technologie nebo možnosti trávení času na palubě.Samozřejmostí je i použití atraktivnější kůže a dřevěných doplňků.

mercedes-benz-s600-pullman

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.