Automobilka Mercedes-Benz zaznamenala se svým modelem GLK velký úspěch, který po jeho faceliftu ještě zesílil. A já se vůbec nedivím. Sama pro něj mám velkou slabost a už se nemůžu dočkat druhého únorového týdne, kdy ho budu moci pořádně proklepnout jak na pražských a středočeských silnicích, tak i v horském terénu. A protože tento model je na trhu už od roku 2009, přišla automobilka s tím, že se pomalu ale jistě připravuje jeho nástupce.

Ten by měl stát na mercedesácké platformě MRA a nižší výbavy by měly být v základu poháněny pouze zadní nápravou, pohon všech kol samozřejmě bude v nabídce za příplatek. Nicméně se bohužel neočekává, že si nástupce GLK udrží tak typické hranaté tvary. Doba velí zaoblovat a ani novinka v podobě kupé, která nejspíš ponese označení GLC, se tomu nevyhne. A já jsem na ty hranatější tvary vážně zatížená. 🙁

Nové GLC by se oficiálně mělo představit v roce 2016. Pokud jde o teoreticky možné motorizace, nabízí se benzínový dvoulitr nebo naftová 2,2 – oboje čtyřválce. Předpokládám, že se Mercedes vytasí i s verzí AMG, která by pak pod kapotou mohla mít velký silný (ale zcela jistě také velmi úsporný) benzínový 4 litr V8.

 

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.